Teslimat ve İade

İADE ŞARTLARI
Satın alınmış olan ürünler 29188 sayılı Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği‘nin 15. maddesinde sayılan haller ve Mesafeli Satış Sözleşmesi ile iade koşullarındaki haller saklı kalmak kaydıyla teslimat tarihinden itibaren 15 gün içerisinde iade edilebilir.
İade edeceğiniz ürünün, paketi hasar görmemiş, kullanılmamış ve kullanım hatası sonucu zarar görmemiş olması gerekmektedir.
Ürünler kullanılmış, yıpranmış, hasar görmüş bir şekilde bize ulaşırsa size geri göndermek zorunda kalabiliriz. Bu durumda ücret iadesi yapılmaz.
Fiyatı finansal piyasalardaki dalgalanmalara bağlı olarak değişen ve satıcı veya sağlayıcının kontrolünde olmayan ürünler, tüketicinin istekleri veya kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan ürünler iade edilemeyecektir. O nedenle ürünleriniz kişiye özel ve özel ölçülerde olacaksa ölçülerin ve bilgilerin doğru olması önem arz etmektedir. Ürünler verdiğiniz ölçülere göre hazırlanacak olup, ölçülerle ilgili sorun yaşanması halinde sorumluluk tamamen tüketiciye aittir.
İade etmek istediğiniz ürün/ürünleri tüm aksesuarları ve orijinal kutusu ile faturası ile beraber iade etmeniz gerekmektedir.
Ürünler tarafınıza kargo ile değil nakliye il gelmiş olduğundan ürünler yetkili şirket çalışanları tarafından araçtan indirildikten sonra ürünlerde herhangi bir hasar/kusur/ayıp tespit edilmesi halinde şirket çalışanlarına detaylı olarak sorunun not edildiği bir durum tespit tutanağı/servis formu/servis raporu doldurtmanız gerekmektedir. Bu belge olmadan ürünlerin iade prosedürü işletilmeyecektir.
Bu belgeyi aldıktan sonra ürünü iade etmek istemeniz halinde iade işlemleri için iade edilecek olan ürün, ürün adedi, iade nedeni de belirtilerek iade ile ilgili olarak Foseptiktankfiyatlari.com adresinde yer alan iletişim bölümüne beyanda bulunulması gerekmektedir. Şirketimiz tarafından iadeniz onaylandığında, iade koşulları ve ürünün nakliyat seçenekleri konusunda bilgilendirileceksiniz.
İade edilen ürün süreci aşağıdaki gibidir:
Ürün bize ulaştıktan sonra iade şartlarına uygunluğu kontrol edilir. Ürün iade şartlarına uygunsa 2-10 gün içerisinde iade süreci tamamlanır. Ürün iade şartlarına uygun değilse adresinize geri gönderilir. Ayrıca iadeniz tamamlanınca e-mailinize bir bilgilendirme mesajı gönderilir. İade edilen tutarın kartınıza yansıma süresi ise bankanıza bağlıdır. Kredi kartı ile ödeme yaptıysanız genelde bir kaç günde yansır. Banka kartlarında ise iadenin hesabınıza yansıma süresi daha uzundur.